Z důvodu pořádání školní akce úterní tréninky odpadají! Sejdeme se ve čtvrtek 21. 3. 2019.

Společná fotka z Chodova po vítězných zápasech dorostu. Nagáno! :-)

Dorost 2019 03 17

Dejvice2Další bronz přidali elévové, tentokrát v Dejvicích. Hned v úvodu na nich nebyl nijak znát až nekřesťansky časně ranní termín zápasu a od první minuty bylo zřejmé, že zatrhnou Vikingům z Kobylis jakékoli myšlenky na výpravy do hornopočernické obrany. Suverénní výkon kazilo jen množství neproměněných šancí, včetně tří tyčí. Když však Šrůtek prolomil střeleckou smůlu, diváci kvitovali celkem čtyři pěkné góly včetně přesné střely Hanzla, rány ze vzduchu Kubeše a blafáku Voldřicha. Škoda jen inkasované branky půl minuty před koncem, která pokazila čisté konto. Ve druhém utkání s Vosami byl bohužel obrázek hry přesně opačný: hráči do jednoho představili nový herní styl „pochodový florbal“ a byli všude druzí. Poprvé soupeř bodnul už po deseti vteřinách, ještě v první minutě přidal druhý gól, opakovaně předvedl pěknou souhru při zakončení a vyhrál jednoznačně 7:1. V zápase o třetí místo s Benešovem však elévové zmobilizovali síly. Sami šli už ve 45. vteřině do vedení a opakovali drtivý tlak i výsledek z úvodního duelu. Třetí místo bylo povedenou tečkou.
Štěpán Filípek

ChodovTřetí místo vybojovali elévové na Chodově – a předcházely tomu pořádné přestřelky. Hned v prvním utkání proti Bohemians došlo v hale Jedenáctka na desítku v síti soupeře. Invaze na jeho polovinu začala hned v první minutě. Posléze protivník sice dokázal srovnat 2:2, ale následně pálili jen hornopočerničtí hráči, jakkoli by podle nejmenovaných expertů přítomných v hledišti neměli očekávat, že v bráně skončí každý pokus z vlastní poloviny. Ve druhém utkání s Mukařovem se skóre neustále přelévalo z jedné strany na stranu, o branky se vedle tradičních kanonýrů pěkně podělili další hráči z ofenzivy i obrany. Těsně před přestávkou tým bohužel inkasoval dvě branky během několika vteřin, a přesto, že ještě dvě minuty před koncem držel remízu 7:7, nakonec vítězství rozhodující trefou těžce urvala Traverza. Boj o umístění s Královým Dvorem byl gólově nejchudší, přinesl však povedený závěr a cenné vítězství 4:2.

9.2.2019 Starší žáci-2Aktualizováno

K dnešnímu turnaji bude jen krátký komentář. K prvnímu zápasu jsme nastoupili se Spartou. Do zápasu jsme se nemohli dostat. Jako bychom nechytli tempo a byli stále o krok pozadu. Na tabuli tak nakonec svítilo skóre 7:3 pro našeho soupeře. Ve druhém zápase to bylo o poznání lepší. Na soupeře z Kobylis jsme vlétli. Byl to zápas bojovný, plný zvratů ve skóre. Soupeř hrál velmi tvrdě a mnohdy asi ani nechtěl hrát balónek, ale naše kluky prostě jen trefit. Bylo s podivem, že nakonec nikdo nebyl zraněn. Zápas jsme po tahanicích vyhráli 6:5. V boji o 3/4 místo jsme nastoupili proti Wizzards. Zápas jsme prohráli 6:2 a obsadili tak konečné 4.místo.
Tomáš Budín

9.2.2019 Starší žáci

2.2.2019 Mladší žáciV sobotu jsme pořádali turnaj v Čelákovicích. Turnaj jsme začali s týmem z Unhoště. Dobrou přesvědčivou hrou jsme soupeře rozstříleli 5:0. Druhým soupeřem ve skupině byl tým Tatranu. Chvíli nám trvalo, než jsme se poprvé prosadili. Ale trpělivou útočnou hrou jsme soupeře tlačili a byla jen otázka času, kdy začnou padat góly. Utkání jsme vyhráli 6:0. Pak už jsme jen čekali na jméno finálového soupeře, kterým se staly Vinohrady. Kluci bojovali, kombinovali a dokonce začali dávat góly i ti, kterým se dnes střelecky úplně nedařilo. Zápas jsme vyhráli 4:1 a se skórem 15:1 vyhráli dnešní turnaj. Tak jsme zase první no a co .... gratulace borci. A jedeme dál.

Tomáš Budín

27.1.2019 Starší žáciV neděli se starší žáci účastnili turnaje na Chodově, v hale jedenáctka. Naším prvním soupeřem byl tým Bohemians. Zápas se z pohledu laika odehrával zcela pod naší kontrolou. Soupeř občas zazlobil, ale tím, že se nám již v první půli podařilo gólově odskočit, hráli kluci v klidu a tak jsme zápas dotáhli do vítězného konce 3:1. V druhém zápasu nás po 2,5 hodinovém posedávání čekal tým Bučis. Musím říci, že když jsem viděl některé hráče soupeře, kteří byly tak o půl hlavy vyšší než já, říkal jsem si, že jsem možná na zápasu dorostu. Hra tak také vypadala. Kluci se po dlouhé pauze vůbec nemohli dostat do zápasu a navíc né úplně plnili pokyny trenérů. Soupeř byl rychlejší, silovější a s převahou nás přehrával. Kluci bojovali, ale zápas jsme prohráli 8:1. Čekal nás tak zápas o 3-4.místo. Tam jsme nastoupili proti týmu Wizards. Kluci ze sebe vymáčkli poslední zbytky sil. Zápas byl pěkná řežba plná gólů na obou stranách. A to jsme ještě tak 4-5 tutovek neproměnili. Zápas v normální hrací době skončil 6:6, a to jsme pět vteřin před sirénou srovnali!! Rozhodnout musely nájezdy. Tam se nám střelecky nezadařilo a nájezdy jsme prohráli 2:1. Nutno ale říci, že rozhodující gól jsme dostali z nájezdu tak, že soupeř v podstatě míček nabral na hokejku jako na lopatu a do brány ho donesl. To se opravdu chytá dosti těžko. Takže pěkné čtvrté místo po bojovném výkonu. Gratulace všem borcům, kteří se účastnili!

Tomáš Budín

Další fotky z tohoto turnaje k vidění zde>>>

Elevove KunraticeVynikajícím zápasem s Black Angels 2008 se prezentoval tým elévů na turnaji v Kunraticích. „Tyhle týmy trápí dobrá obrana,“ upozornil trenér Jaroslav Kočí před úvodním utkáním a jeho svěřenci si to i bez několika obvyklých opor vzali bezezbytku za své. Výsledkem byl vzorný kolektivní výkon, kdy výborná defenziva začínala už od útočníků vypomáhajících obětavé obraně. Soupeř se nedostával do šancí a do vedení šel pouze díky nepřehledné situaci, při níž míček prošel přes houštinu těl. V závěru prvního poločasu vyrovnal Adam Kubín, který překvapil brankáře střelou z dálky. „Blackové“ viditelně znervózněli a mnozí z nich to začali vidět černě. K rozhodující trefě jim pomohla až šťastná dorážka, do poslední chvíle se pak museli o výhru bát. Zápasu by jednoznačně slušela remíza. Ve zbývajících duelech tým podlehl střešovickému Tatranu i Prague Tigers White, v němž početní převahu 5:4, či dokonce 5:3 proměnil v jistou nevýhodu. Volání fanoušků po tom, aby to zkusil „na Kruppa“, kouč Kočí rozumně nevyslyšel.

20.1.2019 Mladší žáciDnešní turnaj v Kolíně byl potěšením pro všechny hráče i jejich rodiče. V prvním zápase nás čekal tým z Kobylis. Silná parta, se kterou nemáme úplně pozitivní bilanci. Dnes ale bylo všechno jinak. Naši borci na soupeře vlétli a nedali jim šanci. Celý zápas v neskutečném pohybu, střela za střelou z dálky, z blízka. Kluci se zaskakovali na pozicích. Dvacet minut se nikdo nezastavil. A co víc, padaly góly. Soupeře jsme tentokrát deklasovali 8:0. Druhý zápas jsme hráli se Spartou Yellow. Soupeř sice nehrál žádný extra florbal, ale nám se též nedařilo zakončovat. Navíc se Sparťani představili velmi tvrdou a v některých případech i zákeřnou hrou. Je div, že nedošlo k žádnému vážnějšímu zranění. A jelikož rozhodčí viděli nejspíš florbal jen z rychlíku, nepískalo se téměř nic zásadního. Zápas jsme prohráli 2:3. Ale nám to stačilo, díky zbývajícímu zápasu ve skupině, k postupu do finále. Tam jsme narazili opět na Spartu, tentokrát Black. Soupeř hrál o poznání čistěji a bez zákeřností. Soupeře jsme mačkali jako citrón, ale nedařilo se nám zakončit. Dokonce jsme z jednoho náhodného brejku dostali gól. Nakonec se podařilo vyrovnat na 1:1, a tak také zápas skončil. Rozhodnout musely samostatné nájezdy. Našim borcům se dařilo a navíc nás po celý turnaj držel skvělými zákroky gólman. Po skvělém výkonu si kluci dnes postup zasloužili. Odmakaný. Borci, díky za všechny fanoušky a velká gratulace.