25. 11. 2018 – Elévové – KobylisyVydřeným turnajovým triumfem skončil návrat do Kobylis i celý podzim. Nejprve tým pod vedením vyhlášené bojovnice Anežky Müllerové utrpěl těsné vítězství 1:0 nad Mukařovem. Rozhodl o něm Oliver Voldřich: nejprve sice trefil jen tyč, ale pak už nezaváhal. Bylo to však drama do poslední vteřiny. Voldřich střelecky navázal proti Rudné, kdy borci ukázali především charakter. Soupeř totiž po nešťastné teči vyrovnal, otočil na 1:2 a za jeho obrovitým gólmanem se ztratila brána. Až v samotném závěru se po mohutném ostřelování povedlo vyrovnat Adamu Kubínovi. Před nedělním vrcholem zaskočil pražské Vosy (i některé vlastní hráče) překvapivým manévrem trenér Jaroslav Kočí: opustil na lavičce Aleše Zetka a usedl na tribunu, čímž získal patřičný nadhled. Tým sice zbytečně inkasoval jako první, ale výsledkem bylo jisté střelecké probuzení Horse Power a šest tref v síti protivníka. Tou poslední Matěj Kubeš završil hattrick. Snímek „jedniček“ turnaje pak nepochybně dokazuje mentální vyspělost odpovědně vedeného družstva…

Štěpán Filípek

Rádi bychom vás opět pozvali na předvánoční zápas proti našim, vašim borcům.

20:05-21:30 Dorost - Junioři

Rodiče sebou černá trika, kluci dresy nebo červená trika.

Účast rodičů povinná - nespoléhejte, že ti ostatní přijdou nebo se vám nechce - měli by jste jít svým dětem příkladem.

Těšíme se na Vás, HorsePower team.

11. 11. 2018 – Elévové – KobylisyNaprosto vyrovnaný zápas s ambiciózními Black Angels nebo nevídané čtyři góly při power play soupeře přinesl návrat elévů do 1. koše. Angels byli hned první výzvou, prosadili se až v 6. minutě po několika šancích Horse Power. Za tři minuty přidali druhou trefu, ovšem to bylo vše. Adam Kubín pak pěkně umístěnou střelou k pravé tyči snížil a nechybělo mnoho, aby zápas skončil remízou. Proti Chodovu šel tým dík Oliveru Voldřichovi do vedení, jenže rozhodla gólová smršť na konci prvního a na začátku druhého poločasu. Nebýt několika neproměněných vyložených příležitostí, a dokonce tyče, mohlo být skóre mnohem příznivější. Ujaly se alespoň střely Karla Slámy a znovu Kubína, které zmírnily prohru na 3:5. V závěrečném duelu s Vosami se oba týmy přetahovaly o vedení, ovšem trefa Matěje Kubeše z úctyhodné dálky znamenala definitivní zlom. Soupeř se za stavu 2:4 dvě a půl minuty rozhodl vyzkoušet power play a dohrát tak zbytek duelu. Výsledkem byly hned čtyři góly v jeho síti a drtivé skóre 2:8.

11.11.2018-Starší žáci -VŠE Třebešín

Turnaj Čelákovice_3.11.2018_ml_zaciDnes jsme pořádali turnaj v Čelákovicích. První zápas proti Kolínu byl herní koncert. Všechny lajny makaly naplno, parádní pohyb útok/obrana a střelecky paráda. Někdy možná i se štěstím, ale padalo to. Konečný výsledek 8:2. Do druhého zápasu jsme nastoupili proti Tatranu. Hra pokračovala v podobném rytmu a pro oko diváka nádhera. Tatran jsme porazili 3:0. Postup do finále. Tam se z druhé skupiny probojoval tým z Vinohrad. Kluci jezdili, bojovali, ale tentokrát nám do brány nespadlo nic, i když střelba byla mohutná. A protože jsme vytvořili i dvě chybičky, které soupeř bohužel potrestal, prohráli jsme finále 0:2. Krásné druhé místo. Pochvala všem borcům. Hráli dle mého laického názoru nejlepší florbal, co jsem letos viděl. Jo a ještě bych rád vyslovil speciální pochvalu gólmanovi. Chytal totiž parádně! Takže jen tak dál kluci.

Tomáš Budín

Fotky z turaje starších žáků zde >>> 23.9.2018 - Starší žáci - Vinohrady

Turnaj Zbraslav_ml_zaci_16.9.2018První turnaj na Zbraslavi v letošní sezóně byl velmi náročnou zkouškou pro naše playery, ale také velké nervy pro všechny fanoušky na tribuně. První zápas byl bojovný z obou stran. Naši kluci makali na plné obrátky a byť byl soupeř vyšší a byl na tom hmotnostně jistě lépe, utkání bylo velmi vyrovnané. Nakonec skončilo výhrou soupeře 2:1. Náš druhý soupeř nás přehrál s větší jistotou. Bylo to také tím, že nám nešlo v tomto zápase téměř nic. Takže skóre, které na tabuli svítilo bylo 4:0. Čekal nás zápas o sestup. Čekali jsme na něj 3,5 hodiny. Nicméně jsme nastoupili proti Chodovu a bylo vidět, že kluci to bez boje nechtějí vzdát. Makali všichni naplno a i přes to, že jsme prohrávali 1:0, kluci zápas obrátili a vybojovali cennou výhru 2:1. Takže borci, trochu potrénujeme a na dalším turnaji to bude lepší. Jen tak dál!